Podróż!

Zapraszam Cię do podróży. Chciałbym byś przeczytał te słowa i zastanowił się w jakim miejscu dziś jesteś?

Cofnijmy się do czasu gdy miałeś kilkanaście lat. Do czasu gdy byłeś dzieckiem. Dzieci mają w sobie pewną czystość patrzenia. Dzieci postrzegają życie jako świat, który ich nie ogranicza. To dorastanie i poznawanie świata zmienia człowieka, jednak zmianie podlega i to, co słusznie musi się zmienić; jak wyjście z piaskownicy, czas lat szkolnych, czas nauki na studiach, pierwsza praca i to, co zmianie nie powinno ulec; Twoja odwaga, pragnienia, marzenia, to abyś nadal szukał siebie w tym świecie, swojego miejsca. Zmianie nie powinna ulec ta radosna chwila bycia tu gdzie jesteś. Dzieci potrafią cieszyć się tym, co jest obecne w ich życiu. Różnica polega na tym, że przez wiele lat czuwali nad Tobą rodzice, czuwali abyś mógł przejść pewną drogę, stanowili oni drogowskaz na mapie Twojego życia. Teraz sam wyznaczasz cele i zbierasz owoce tych wyborów, własnych pragnień.

Chciałbym Cię zachęcić abyś nie pozostawiał siebie, siebie z chwil gdy miałeś kilkanaście lat. Byś odszukał w tych chwilach nadzieje spoglądania na życie, byś poszukał tego, co było cząstką czystości, która wtedy nie była zakłócona.

Życie każdego człowieka jest życiem pięknego drzewa, które jest nieustannie podlewane tak by mogło nabierać kształtów i wrastać w ziemię, stawać się silnym w czas wichur i zamieci. To jest nieustanna walka o to kim jesteś, to walka o Tożsamość odpowiadająca wyzwaniu jakie jest postawione przed każdym z nas, przed Tobą.

Świat XXI w. ma w sobie te drogi wzrostu, jednak są ukryte i trzeba je nieustannie odkrywać. Zaś to, co łatwe, co nie wymaga zaangażowania i walki, co porywa człowieka jak prąd rzeki niosąc go bezwiednie to świat, który pozostawia człowieka bez pytań. Te pytania to: Czego chcesz? Czego pragniesz? Czy to, co robisz Cię raduje? Czy uwalnia to w Tobie poczucie sensu, że to, co robisz jest ważne?

Świat nie nadaje takiego poczucia, to trzeba wybrać i o to trzeba walczyć. Dziś tę walkę niewielu podejmuje. Ja uważam, że to kluczowe i niezbędne. Często myślę o postawie dzieci, żyją one w poczuciu nieskrępowania, ich niekiedy prostolinijność demaskuje oraz zawstydza świat, który zagubił swoją tożsamość. Tożsamość wybiera się indywidualnie. Nikt przypadkiem pewnego dnia nie wsiada za kierownicą rowera, ten rower trzeba wybrać mimo upadków, stłuczonych kolan i wybierać go tak długo aż jazda na rowerze stanie się radością braku tego potrzebnego na początku upadku, czyli trudu.

Pragnę zaprosić Cię byś spojrzał na to gdzie dziś jesteś przez stworzony przeze mnie cykl, który nazwałem Ziarna talentu. Stworzyłem go byś mógł spojrzeć na siebie oczami dziecka, jednak i oczami dorosłego człowieka, oczami chwili w której teraz jesteś. Nie sprawi to, że wszystko w Twoim życiu się zmieni, lecz będzie to odpowiedni krok w którym ufam dostrzeżesz siebie.

Pamiętaj, bycie człowiekiem wymaga aby ster i kierunek, który jest obrany był spójny z całym Tobą. Ziarna talentu stworzyłem abyś mógł zatrzymać się i sprawdzić gdzie płyniesz, w którą stronę?

Jeśli zechcesz skorzystać z Ziaren Talentu proszę napisz do mnie.
Krzysztof Stanio